پنتاگون با برداشت ۱.۵ میلیارد دلار برای ساخت دیوار مرزی موافقت کرد

سرپرست وزارت دفاع آمریکا جمعه با برداشت ۱.۵ میلیارد دلار از منابع این وزارتخانه برای ساخت دیوار حائل در مرز مکزیک موافقت کرد.

آفتاب‌‌نیوز :

 «پاتریک شاناهان»، سرپرست وزارت دفاع آمریکا با انتقال ۱.۵ میلیارد دلار از بودجه پنتاگون برای ساخت بیش از ۸۰ مایل از دیوار حائل در نزدیکی مرز مکزیک موافقت کرد. 

خبرگزاری رویترز با گزارش این خبر نوشت ۶۰۰ میلیون دلار از این مبلغ از ذخایر مربوط به حسابی برداشت خواهد شد که برای نیروهای امنیتی افغانستانی در نظر گرفته شده بودند. 

پیش از این هم در ماه مارس ۱ میلیارد دلار از بودجه ارتش برای ساخت این دیوار حائل برداشت شده بود. این اقدام انتقاد قانونگذاران آمریکایی را به همراه داشت.

شاناهان در بیانیه‌ای اعلام کرد این پول از منابع مختلف از جمله پس‌اندازهای وزارت دفاع تأمین شده و تأثیری بر آمادگی نیروهای آمریکایی نخواهد داشت. 

یک مقام آمریکایی که خواسته نامش فاش نشود گفته ۶۰۴ میلیون دلار از این پول قرار است از حسابی برداشت شود که برای پشتیبانی از نیروهای امنیتی افغانستان کنار گذاشته شده بود. 

ایالات متحده آمریکا در بودجه سال مالی ۲۰۱۹ نزدیک به ۴.۹ میلیارد دلار به حمایت از نیروهای امنیتی افغانستان اختصاص داده بود.

فارس 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *