مصرف برق سه استان به بیش از ۱۰ هزارمگاوات رسید

آفتاب‌‌نیوز :

مصطفی رجبی مشهدی افزود: هفته گرمی را پشت سر گذاشتیم به طوری که در این هفته پیک به ۵۶ هزار مگاوات رسید.

وی ادامه داد: مصرف برق استان‌های سمنان، قزوین، کردستان و آذربایجان شرقی و شهرستان مشهد بالاست و ضروری است که مشترکان در این مناطق، مصرف برق را رعایت کنند.

سخنگوی صنعت برق با اشاره به انتشار نقشه جدید مصرف برق کشور افزود: رنگ قرمز در این نقشه نشان دهنده مناطقی است که میزان مصرف برق به بیش از حد مجاز رسیده است. از این رو ضروریست ساکنان این نواحی با کاهش حداقل ۱۰ درصد از برق مصرفی خود، شرایط را برای تداوم تأمین برق پایدار در این بخش‌ها امکان پذیر کنند.

رجبی مشهدی ادامه داد: رنگ زرد، نشان دهنده مناطقی است که مصرف برق آنها روبه افزایش است که مشترکان در این مناطق می‌توانند با کاهش حداقل ۵ درصد از میزان برق مصرفی خود، در وضعیت سبز و پایدار قرار گیرند.

وی گفت: نقاط سبز در نقشه استان‌هایی را با مصرف متعادل و عادی نشان می‌دهد و بیانگر آن است که مشترکان در این مناطق با صنعت برق همکاری بیشتری دارند.

سخنگوی صنعت برق افزود: مشترکان می‌توانند برای کاهش میزان مصرف برق در پیک روزانه که از ساعت ۱۲ تا ۱۶ تعیین شده است از دور کند کولرهای آبی استفاده، کولرهای گازی و سایر وسایل سرمایشی را روی درجه ۲۴ تنظیم کنند.

همچنین مشترکان با استفاده نکردن همزمان از وسایل برقی پرمصرف مانند اتو، جارو برقی، ماشین ظرفشویی و لباسشویی در ساعت‌های مذکور و یا انتقال آن به ساعت‌های پایانی شب یا اوایل صبح، می‌توانند در کاهش مصرف برق نقش بسزایی داشته باشند.