توضیح یک مقام دولتی در زنجان درباره شایعه سقوط هواپیما

فرماندار شهرستان ایجرود گفت: هواپیمایی در این شهرستان سقوط نکرده و صدای مهیب شنیده شده ناشی از شکست دیوار صوتی بوده است.

آفتاب‌‌نیوز :

توحید سلیمی شامگاه سه شنبه افزود: بر اساس مشاهدات و اظهارات روستاییان این شهرستان یک فروند هواپیما صبح امروز با کم کردن ارتفاع موجب شکست دیوار صوتی شده است که بلافاصله شاهدان با نیروی انتظامی تماس می گیرند و گزارش می دهند.

وی اظهار داشت: بر این اساس با برگزاری جلسه شورای تامین؛ نیروهای نظامی، انتظامی و امدادی به مناطقی که احتمال سقوط هواپیما می رفت اعزام شدند.

این مسئول خاطرنشان کرد: در تماس تلفنی با فرمانداران تکاب (آذربایجان غربی) و بیجار (استان کردستان) به عنوان شهرستانهای مجاور ایجرود آنان نیز از سقوط هواپیما اظهار بی اطلاعی کردند.

سلیمی ادامه داد: خوشبختانه با هماهنگی دستگاه های ذیربط و کاوش منطقه اثری از سقوط هواپیما در سطح شهرستان مشاهده نشد.

فرماندار ایجرود یادآور شد: صبح امروز /سه شنبه/ صدای مهیبی به گوش رسید و در ادامه آن شایعه سقوط هواپیما در شهرستان ایجرود (حوالی روستای قمچقای و گلابر) مطرح شد.

 ایجرود به عنوان یکی از شهرستان‌های استان زنجان در مسیر جاده زنجان – بیجار و در فاصله 35 کیلومتری از مرکز استان واقع شده است ، جمعیت این شهرستان طبق سرشماری سال ۱۳۹5، بیش از 36 هزار نفر بوده ، این شهرستان دارای 2 بخش و 2 شهر به مرکزیت زرین آباد است.

ايرنا 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *